top of page

Český trend s názvem Last Minute dovolená, kterým okrádáme sami sebe


Ať už se chcete vydat na dovolenou s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst, plánovat dovolenou na poslední chvílimnoho nevýhod. Přitom jsou takové dovolené velkým trendem v České republice.... ale proč? Jak známe Čechy, čím větší sleva je u zájezdu, tím více se jim rozzáří oči. U Last Minute zájezdů jsou reklamy s nadpisy obrovských slev ohromné a na to Češi slyší. Navíc spoustu lidí, kteří se rozhodli jet na vlastní pěst a nemají s takovým druhem cestování zkušenosti, také očekávají, že když nechají koupi všeho pro dovolenou na poslední chvíli, tak ušetří. To je ale omyl. Pojďme se podívat, ´proč je dobré změnit svůj návyk a začít plánovat vše dopředu?Dovolená s cestovní kanceláří: Raději First Minute než Last Minute


Pokud preferujete cestování s cestovní kanceláří, doporučuji se zaměřit na First Minute zájezdy, než je shánět na poslední chvíli. Na poslední chvíli Vás tlačí čas, musíte se trefit do přesného termínu a výběr z Last Minute není takový jaký jste čekali. To je klasická situace člověka, který chce opravdu odjet na dovolenou, ale do poslední chvíle neví kam, za kolik a jestli vůbec něco sežene. Nejhorší je pak zklamání, když opravdu nic nenajde. Proč se tak trápit, když to jde zařídit jinak? Vemte si, že Last Minute zájezdy s označením velkých slev jsou jen zbytky zájezdů, které nikdo nechce, nebo toho využívají cestovní kanceláře, aby se zbavili toho největšího odpadu. Přitom existují zájezdy bez označení Last Minute, které jsou kolikrát lepší, výhodnější a kvalitnější. Nenechte se oblbnout cestovími kancelářemi! Chcete kvalitní výhodný zájezd nebo nejlevnější zájezd?Oproti tomu při výběru u cestovní kanceláře formou First Minute, tedy hodně dopředu, máte výběr z mnoha možností a cena je obdobná stejně jako Last Minute. Vyberete si kvalitní dobře hodnocené hotely podle Vašich představ, dovolenou budete moci v klidu oznámit dopředu v zaměstnání, budete se těšit několik měsíců na Vaše prázdniny a můžete se podívat v klidu co nabízí okolí a kam se můžete pak jet případně podívat. Především se zbavíte stresu při hledání dovolené, zda něco seženete a za kolik. A dopřejete si kvalitnějšího hotelu a servisu. Navíc cestovní kanceláře vybírají i menší zálohu na zájezd, není nutné vždy platit celou částku dopředu, pokud máte strach, že by Vám do toho mohlo něco přijít. Však stejně tak nevíte, zda během toho týdne, kdy odjedete na Váš Last Minute zájezd, si nezlomíte nohu.Cestování na vlastní pěst: Last Minute je to nejhorší, co můžete udělat


Zřejmě fenomén Last Minute a novější trend cestování na vlastní pěst způsobuje to, že mnoho lidí, kteří nemají ještě moc zkušeností s cestováním, se domnívá, že pokud hodně lidí jezdí levně na poslední chvíli a jsou všude ohromné slevy Last Minute (s cestovními kancelářemi), tak to půjde jistě také levně, i když si vše zařídí sami. To je ale omyl.

Pokud sledujete webové stránky vyhledávající akce na letenky, jistě si všimnete, že se nejedná o nejbližší termíny, ale termíny za několik měsíců. Jinak řečeno, pokud necháte letenky či jízdenky na poslední chvíli, budete zklamaní, jak jsou drahé. Nemusí jít vyloženě o akce, ale i obecně cenové hladiny letenek se s blížícím se datem zvyšují a málokdy klesnou na nízkou úroveň (pokud ano, tak v omezeném množství na velmi krátkou dobu) a ještě ke všemu se musíte trefit do termínu, který potřebujete. To samé platí i u jízdenek, například Flixbus nabízí velmi levné jízdenky po celé Evropě, ale pokud budete otálet s koupí, přijdete o výhodné nabídky brzké koupě.To samé se týká i ubytování: hotely, Airbnb nebo jiné způsoby ubytování mají především na oblíbených turistických místech na poslední chvíli plno, zbývají jen drahé a nehezké ubytování. Pokud si zařídíte vše dopředu, například na Airbnb mnoho majitelů aktualizuje ceny na sezónu až pár měsíců předem. Pokud tedy se Vám podaří zarezervovat vše hodně dopředu, můžete se dostat na krásné ceny v jinak drahém ubytování.

Pokud si chcete půjčit auto platí to samé, čím více dopředu, tím lépe. Tady nejsou téměř nikdy žádné Last Minute akce, naopak Vám opět zbydou jen drahá nejhroší auta.


Pokud se tedy chystáte na dovolenou, nenechávejte vše na poslední chvíli a užijete si kvalitní dovolenou za výhodné ceny.


Nechte si zařídit dopředu vše ohledně Vaší dovolené, nalézt ty nejlepší letenky, ubytování a výlety do okolí a mnoho dalšího. Vše podle Vašich představ, abyste se nemuseli s ničím stresovat a nepřišli o nic na Vaší Dovolené s velkým D. Navíc ušetříte mnoho času a peněz. Svěřte Váš drahocený volný čas Užij si Dovolenou.
114 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 Comment


vybrali jste pro tento blog dobrou fotku, ale dokonalost se neomezuje a můžete vylepšit svůj obsah. procházejte stránky níže a dozvíte se toho hodně

https://fixthephoto.com/travel-photography-tips.html

Like
bottom of page