top of page
u mě  na jihu Francie

Pyrénées Orientales - nejjižnější část Francie, která nabízí krásné  pláže, hory, historické památky a druhou  Provence

Pyrénées Orientales
Jižní Francie

Pokud hledáte místo, kde si užijete Dovolenou u moře a zároveň budete mít v blízkém okolí milion věcí k vidění, pak je právě nejjižnější oblast Francie tou nejlepší volbou. Nejen, že jste od moře v Pyrenejích do hodinky, ale tento region nabízí několik úžasných a zároveň úplně odlišných oblastí, že máte pocit příjezdu do jiné země. 

Do 100 kilometrů najdete spoustu skvělých míst, která stojí za návštěvu. Ať už se to týká přírody nebo historických památek. Navíc na mnoha místech nenajdete ani v sezóně moc turistů, což je velká výhoda této oblasti. Většina lidí se totiž drží pouze na pobřeží a užívají si moře. To by byla ale velká škoda neprozkoumat tuto oblast naplno. 

Najdete tady krásné dlouhé písčité pláže, ale i útesy s kamínkovými plážemi. Lze si tady pěkně zašnorchlovat a především u skal uvidíte mnoho rybiček. Projdete se po úžasných pobřežních cestách, uvidíte majáky, impozantní mořské výběžky, vinice lemující pobřeží na kopcích a hezká pobřežní městečka, které si oblíbili i slavní malíři. To ale není zdaleka vše, čekají na vás kaňony, ve kterých se můžete i koupat, hory, kde se projedete kolem nádherných jezer nebo si zalyžujete, podíváte se do jeskyní, na různé vyhlídky, odkud je vidět na celý region a další neskutečně krásná místa v přírodě. 

Pokud milujete hrady a středověká města, tady si přijdete na své. Nachází se zde totiž Carcassonne, největší zachovalé opevněné středověké město, katarské hrady, pohraniční zříceniny, několik dechberoucích klášterů i v horách, roztomilé kamenné vesničky a mnoho dalšího. Vše co by kamenem dohodil.

Navíc se jedná o zemědělskou oblast, kde se pěstuje mnoho ovoce a zeleniny, a tak především na jaře si užijete krásný pohled na rozkvetlé sady se zasněženými horami v pozadí. Místní produkci si pak můžete koupit na zdejších populárních trzích. Každá vesnička má svůj pravidelný trh. Ve velkém se tady také pěstuje víno, které dodává krajině neskutečně krásný vzhled. Degustace v různých chateau zde probíhají zdarma, ale věřte mi, že si rozhodně nějakou tu lahvinku domů odnesete s radostí. 

A jací jsou tady lidé? Velmi přátelští, upovídaní a milí. V obchodě vám vždy popřejí hezký den a rádi pomáhají. V této oblasti žijí jen typičtí Francouzi a jelikož je tady nejvíce slunce a tepla z celé Francie, všichni mají hned lepší náladu.

Doprava k nám

Letecky se zde dostanete z Prahy do Barcelony nebo Toulouse (obě města jsou cca 220 km), z Bratislavy pak letí přímý let do Girony, která je ještě blíže. Přímo nejbližší letiště je Perpignan, sem se dostanete ale jedině s jedním přestupem nejčastější v Belgii, Francii nebo Anglii.

Dovolenou můžete spojit rovnou tedy s návštěvou těchto míst a jejich okolí - například po cestě z Toulouse je Carcassonne, u Barcelony je zase skalní klášter Montserrat.

Z letiště/centra města se pak dostanete do Perpignanu přímým pohodlným autobusem za cca 2,5 hodiny nebo vlakem za 1,5 hodiny.

Z autobusového nádraží v Perpignanu už Vás vyzvedneme a dovezeme do ubytování - (max 21 h) za poplatek 20 Eur/jedna cesta do ubytování. Případně můžeme zajistit taxi i v pozdějších hodinách.

Lze se domluvit, že Vás vyzvedneme přímo na letišti a rovnou si uděláme výlet po cestě - cena individuální podle času příletu. Ušetříte tak za náklady za přepravu a rovnou si to zpříjemníte výletem. 

 

 

ZAŘÍDÍM DOPRAVU, UBYTOVÁNÍ A MÁM PRO VÁS PŘIPRAVENO VÍCE JAK 40 VÝLETŮ DO OKOLÍ - BUDU VÁŠ PRŮVODCE, ŘIDIČ A DOSTANETE TY NEJLEPŠÍ TIPY.

Na co se můžete těšit

bottom of page