top of page

10 užitečných rad, když chcete jet na dovolenou bez cestovní kanceláře

Aktualizováno: 27. 8. 2018

Mnoho lidí v dnešní době začíná jezdit na vlastní pěst, nejen mladí, ale i rodiny s dětmi, starší lidé, což je skvělé. Jen se bez zkušeností mohou setkat s určitými nástrahami a nechat se odradit hned na začátku. Pojďme se tedy podívat, na co si dát pozor a kde najít ty nejlepší informace.
Vše zajišťujte s předstihem

U cestovních kanceláří se vyplatí počkat si na Last Minute, při zajišťování na vlastní pěst je to ale pravý opak. Letenky jsou drahé a ubytování vyprodané nebo pár zbylých kousků je za vysoké ceny. Proto si dostatečně dopředu hlídejte letenky, hledejte ubytování a zamlouvejte autopůjčovnu a autobusy. Vyplatí se to !


Najděte si výhodné letenky

V dnešní době existuje mnoho vyhledávačů letenek, nyní ale i můj oblíbený skyscanner.cz nestíhá aktualizovat rychle se měnící ceny letenek a ve stejný moment jsou na stránkách leteckých společností tedy jiné ceny, než ve vyhledávači. Proto už se dívám jen na stránky leteckých společností přímo a letecké spojení mezi destinacemi si vyhledávám na https://www.flightconnections.com/. Zjistíte tam i například, že do Vaší vysněné destinace to létá levněji z Mnichova a vyplatí se to mnohem více než z Prahy. Při kliknutí na spojení mezi městy Vám vyběhnou letecké společnosti, které dané destinace spojují, a vy pak už jen jdete na stránky dané společnosti, kde si prohlídnete nabídky a kupujete přímo tam.Hlídejte akce

Sledujte stránky, které každý den hlídají akce letenek a zájezdů. Pokud nemáte dané konkrétní datum dovolené a můžete se přizpůsobit letenkám, budete mít možnost se dostat opravdu k zajímavým nabídkám.


Najděte si výhodné ubytování

Hotely a penziony najdete nejvýhodněji na www.trivago.cz. Doporučuji však se zaměřit spíše na ubytování v soukromí na www.airbnb.cz, kde se dostanete k apartmánům za výhodné ceny. Vyplatí se to většinou více než hotely. Na mnoha místech jsou i kempy, kde se dá ubytovat v krásných mobilhousech s terasou. Mají vlastní koupelnu, kuchyň, obývací pokoj, ložnice a v kempu máte často přístup do bazénu a do restarace. Ceny jsou většinou nižší než v normálním ubytování. Přehled kempů najdete na https://cs.camping.info/.Přeprava mezi letištěm a ubytováním

Bez cestovní kanceláře si musíte zajistit vlastní dopravu mezi letištěm a ubytováním. Na Airbnb často nabízí odvoz za poplatek, stačí napsat majiteli. Jinak spoustu měst a letišť je dnes spojených Flixbusy, kterými se dostanete pohodlně a levně kam potřebujete nebo se přiblížíte danému ubytování. Pokud byste chtěli využít místní dopravu, jednoduše do navigace Google Maps dáte možnost přepravy městskou hromadnou dopravou (tlačítko autobusu) a ten Vám najde jízdní řády a kde se zastávky nacházejí, kolik minut pak půjdete ještě do ubytování. Pokud to není možné, pak zbývá už jen taxi, které čekají hlavně u nádraží a letišť.


Kam na jídlo

V ubytování se můžete zeptat, kam by Vám doporučili si v okolí dojít na jídlo, nebo se můžete podívat na tripadvisor.cz, nebo vyhledávat v navigaci Google Maps restaurace v okolí, kde vidíte i hodnocení a odkazy na stránky a přesné umístění ve vzdálenosti od Vás.
Pomocník s překladem do našeho jazyka

Jste v restauraci a nemůžete rozluštit co tam nabízí? Stáhněte si do telefonu aplikaci Google Translate, namiřte kamerou na požadovaný text a ihned víte co si dáte. Je to neskutečně šikovný pomocník kdekoliv, kde si nevíte rady s cizím jazykem.


Půjčení auta

Důležité je si položit otázku, zda máte kreditní nebo debetní kartu. podle toho si musíte dát pozor skoro ve všech půjčovnách, protože vyžadují často kreditní kartu a debetní nepřijímají. Ovšem existují půjčovny, kde je akceptují, jen je potřeba číst podmínky plateb. Hledejte vhodné auto na https://www.skyscanner.cz/pujceni-auta, kde se vyhledává i mezi zprostředkovateli, kteří nabízí kolikrát dané auto i levněji než samotná půjčovna. Pojištění si sjednejte až na místě při půjčení auta, často neakceptuje daná autopůjčovna jiné pojištění, než je to jejich. Pokud pojedete přes hranice, účtují si za to autopůjčovny poplatky, je dobré porovnávat mezi společnostmi, každá to má jinak nastavené.
Kam na výlety

Kromě tištěných cestovních průvodců existuje na internetu několik stránek, které by se Vám mohly hodit při hledání zajímavých míst v okolí. Podívejte se na ww.tripadvisor.cz a podle mapy si v Aktivitách najdete v okolí zajímavé přírodní a kulturní atrakce. Já hledám i v Google Mapách, kde jsou většinou zajímavé fotografie, body, které jsou označeny jako turistické, obrázky a názvy pláží a jiných míst v okolí, které mě pak posouvají dál v hledání. Pokud jste ve facebookových cestovatelských skupinách, zkuste si v nich vyhledat podle klíčových slov například zemi nebo místo, kam jedete. Často jsou tam zajímavé fotografie nebo se dostanete i k lidem, kteří tam byli nebo tam žijí, a vy je můžete kontaktovat s prosbou o rady.


Nechte si poradit s plánováním cesty na vlastní pěst a svěřte to zkušeným

Pro téměř každou zemi existují lidé (bavím se o Češích), kteří Vám pomůžou se vším ohledně letenek, ubytování, dopravy a výletů. Bývají to lidé, kteří tam žijí a nebo tam často cestují. Nejedná se o cestovní kanceláře, ale specialisty pro danou zemi. Obraťte se na ně a oni Vám sestaví dovolenou na míru, která vyjde levněji, než s cestovní kanceláří, a budete mít méně starostí. Můžou Vám naplánovat celý program i s výlety a nebo Vám pomoci jen se základními věcmi. Platí se buď za celý program, nebo jsou pak hodinové sazby za plánování dovolené.Užij si Dovolenou se specializuje nejen na nejjižnější část Francie (odkud funguji :)), ale i na zařizování dovolených na vlastní pěst po celé Evropě a sestavuje programy na míru. Cena je mezi konkurencí nejnižší v Čechách a hodina stojí 300 Kč. Například naplánování týdenní dovolené pro rodinu i s půjčením auta ve Španělsku, rady na výlety a pomoc s nalezením levných letenek a výhodného ubytování vyjde přibližně na 6 hodin práce, tedy 1800 Kč pro celou rodinu i s konzultacemi přes internet. A budete v klidu, nemusíte nic hledat a budete mít všechny praktické informace při sobě. Šetří to čas, odnesete si z dovolené to nejlepší, nebudete ve stresu a ušetříte. Je to také vhodné pro ty, kteří neumí dobře cizí jazyk a bojí se sami něco plánovat. Více informací najdete na https://www.uzijsidovolenou.cz/planovanidovolene. Pokud byste chtěli pomoci konkrétně s jižní Francií, kde žiji, více informací najdete na https://www.uzijsidovolenou.cz/vefrancii


Přeji Vám, ať si dovolenou užijete naplno!

234 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page